2012-02-20

gauč v novém

Fotky nic moc, lepší se nezadařily :(

Starý gauč s novu tváří, starý je opravdu dost, je po babičce, na přesně takovém jsem jako malá spala.  (Manžel nechápe, jak se na něčem tak tvrdém dá spát. Mně to tenkrát ani nepřišlo. No, mám trochu skoliózu :), kdo ví zda za ní není ten gauč. Dle sportovní Dr. ji (skoliózu) mám dobře rozhýbanou. :)))) takže to tak dramatické není.))
Nějak si nejsem jistá, jestli je to pořád ten samý nebo těch gaučů bylo víc. Nějak si nemůžu vzpomenout, kam pak zmizel, když jsem dostala postel. No každopádně se pak zase objevil u bráchy v bytě, než si pořídili novou sedačku. Poté trávil nějaký čas u rodičů na půdě a odtud jsme ho vysvobodili my, když jsme se přestěhovali do domečku a už je tu s námi druhým rokem :))) Víc jak rok byl přes něj hozený přehoz v podstatě kus látky, který mu zakrýval nohy a pořád se tak nějak motal dětem pod nohy.
Teď jsem mu dopřála nový ohoz.

Vrchní látka IKEA, vatelín Prior, spodní látka košilovina ze zásob po pradědovi.Bez ohozu (alias naháč, ale psst, naháč se u nás musí teď říkat potichu, protože jinak se obě děti začnou vysléka a běhat nahatí po bytě a mají  z toho ohromnou radost i panenky si nepotrpí na parádní šaty, resp. není jim přáno, musí být nahaté :))))Dlouho jsem přemýšlela jak na to, až mě inspirovalo froté prostěradlo s gumou.


Tři vrstvy: horní látka, vatelín a spodní látka.


Naivně jsem si myslela, že to půjde bez stehování, nešlo, při první obrátce, z té masy látky půlka špendlíků vypadala.


Takže jsem poctivě stehovala,


a teprve pak prošívala (od středu, to jsem se dočetla někde u odbornic na quilt :)))


Rubová strana. Chvilku jsem si pohrávala s myšlenkou oboustranného potahu a spodní strany oranžové, dokonce jednu krásně oranžovou látku vlastním, jenže jí chybělo 20 cm. A pak jsem si řekla, že tak velké ambice na poprvé mít nebudu... takže jsem použila košilové plátýnko po pradědovi, docela efektní prošití z rubu :)))
Tento malý detail mně dal asi nejvíce zabrat, všití klínu nebo jak to nazvat.Nakonec už jen provlečení gumy.8 komentářů:

Mariana řekl(a)...

Páni! Smekám :), úplně jsem fotodokumentaci prožívala, obdivuju, jak ses poprala s takovým velikým kusem látky, to mi nikdy nejde... Prošívání je dokonalé. Co na to šicí stroj? ;-)
Hezký večer. M

Vivi řekl(a)...

Starý gauč se svou historií v novém kabátku? To je výborný nápad. Neopouštět staré věci pro nové...;-).
Vivi

Katerina řekl(a)...

To vypadá skvěle! tyhle renovace miluju. Potěší hned dvakrát.

ba_bum řekl(a)...

Holky díky!

Mariana: stroj (Zetina) to docela zvládal, to jsem víc zápasila já při změně směru s tou hromadou látky :)))

Amelie řekl(a)...

nádhera.

Mici Mathonka řekl(a)...

teda, ty jsi sikulka, moc se ti to povedlo! gauc vypada skvele..

ba_bum řekl(a)...

Díky, pozitivní komentáře potěší :))

Larafara řekl(a)...

Skvělé.