2012-02-13

Recy šití - další projekt a crazy vesta

Původně jsem myslela, že tento blog bude jen o pletení. Vloni na jaře jsem si řekla, že je třeba si od pletení odpočnout, plánovala jsem tří měsíční pauzu, kdy na pletení ani nesáhnu a ani se o něj nebudu zajímat. Trošku se ty pletací prázdniny protáhly a já jsem propadla víc šití. Ze začátku jsem probrala jen skříně, vyházela staré věci a začala přešívat, občas vytáhla i nějakou "novou" látku.
Začátkem prázdnin se likvidovala pozůstalost po pradědovi a nikdo netušil, že v malém bytě bude taková zásoba látek po jeho přítelkyni, která již nežije spoustu let. Protože jsem asi v rodině už jediný exot, který ještě něco tvoří, připadla jejich likvidace na mě. Ze začátku mi bylo líto "vyhodit" jakoukoli látku, po pár bednách už to třídění šlo líp, dederony ze 70tých let měly smůlu. I tak jsem si přivezla zásobu, kterou do konce života nejspíš nestihnu zpracovat. Takže teď v pracovně je jedna malá krabice s vlnami a čtyři krabice látek.


Další projekt, který bych chtěla spustit se odvíjejí od mých pletacích prázdnin :).
projekt "RECY ŠITÍ" 
Recyklace, přešívání starých věcí, velkých věcí na malé apod. Pár kousků už tady proběhlo.


Tady je poslední RECY kousek. Taková rychlovka:
ranní šatečky či crazy vesta, jak je libo.
Proč ranní šatečky? To aby nebylo zima než se roztopí v krbu :))) Svetřík z rušeného sekáče, pořizovací ceno 0,- Materiál velice příjemný, bavlna.


Odstřižení rukávů, mírné vytvarování a odstřižení spodního lemu, který se stejně podkasával a odhaloval záda.

Z rukávů vystřižené čtverce/obdélníky jak vyjde.


Rozstřižení čtverců na půlku, abychom dostali patřičný obvod.


Mezitím si malá princezna zabavila dolní lem jako ozdobu na krk, někdy to nosí jako čelenku :))) a  už to zvládla i namočit a utírat s tím prach :-)))


Sešití kousků z rukávu do pruhu.

 Sešití do kruhu.


Našití na spodní okraj vesty. (Pruh vyšel širší než spodní okraj vesty, u úpletu se to poddá a ještě to vytvoří trochu "sukýnku".) Současně obšití průramků.


Je hotovo! Nebo se může dozdobit.
Já jsem nakonec zužitkovala mnou pomalované prostěradlo (psala jsem o něm ZDE) a udělala z něj květinové aplikace.

Přišití aplikace k vestě, tzv. divoké prošití :). To mě bavilo asi nejvíc. A možná by to sneslo ještě více prošití. :) Určitě to ty trochu temné kytky zjěmnilo a prosvítilo.


Expertem na to jak "sew wild " je bezesporu Alisa Burke, podívejte se na její blog. Pokud chcete nějak více ozdobně prošít  v ruce, inspirace třeba TADY.  Já jsem použila  "french knot", záleží v jakém stádiu je utáhnete, buď mohou být krásně pravidelné nebo takové neumělé jako jsem je nechala já, když už to máme v takovém tom homeless stylu nebo ve stylu punk možná i trochu kýče :)) A to byl vrchol mého ručního "vyšívání", to mě opravdu nebaví. Nový outfit (červené legínky jsou taky RECY psala jsem o nich ZDE a těšte se na jejich střih)


A, to bychom měli. :)


krásný den ŠK

PS: ještě jedno foto, to mi tam nějak nesedělo, ale mít ho tam musím :)2 komentáře:

Amelie řekl(a)...

Nádhera. Ty kytičky jsou úžasné. Jsi moc šikovná.

ba_bum řekl(a)...

Díky, mám radost, že se kytičky líbí...